Asm Türkiye Logo

Vinni the Vegan Witch’de Atölye

Vinnie the Vegan Witch kurabiye atölyesi

25 Mayıs Cumartesi günü Vinni the Witch’de vegan mutfağın sevilen şeflerinden Arzu, balkabaklı ve çikolata parçacıklı kurabiye ile sürmelik kaju tariflerini anlattığı bir atölye düzenledi.

 

Vinni’den Arzu’nun heyecanla anlattığı “bal kabaklı çikolatalı kurabiye” ve çok kolay hazırlanabilen “sürmelik kaju peyniri”nin yapılışını izlememizin ardından tatlarına baktık. Katılanlar bu pratik yöntemlerden, taze ve sıcak tadımından memnun ayrıldılar.

 

Yaşamdan Yana Derneği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinlikte 15 kişi hem tariflerin yapılış sürecini izledi hem de fırından yeni çıktıklarında ve taze taze ekmeklere sürüldüğünde tatlarına baktı. Sadece iki tarif gibi görünen atölye sırasında öyle sırlar paylaştı ki Arzu, katılanlar artık farklı bir seviye aşçılığa yükseldiklerini ifade ettiler. Daha önce vegan bir etkinliğe hiç gelmemiş olan ve peynir yemekten hiç hazzetmeyen genç katılımcı ise artık sabahları kahvaltıda annesinin ona kaju peynirli sandviçler yapacağı bilgisiyle sevinçli ayrıldı etkinlikten.

 

Tüm katılımcılar benzer bir atölyenin gecikmeden yapılması talebiyle veda ettiler.

Son Gönderiler

Moğolistan’da ​​Bir Veganın Günlüğü

undan iki sene önce, eşimin işi vesilesiyle belirsiz süreliğine Moğolistan’a...

Sokakta Yaşayan Köpekler Nedeniyle Hayatınızı Kaybetme Riskiniz Gerçekte Ne Kadar?

Son zamanlarda Türkiye’de sokak hayvanlarına karşı tepkilerin arttığına şahit olmaktayız....

Ted Üniversitesi Vegan Festivali’ndeydik!

Animal Save Türkiye ekibi olarak, Ted Üniversitesi Vegan Festivali’nde standımızı...