Asm Türkiye Logo
Dernek Merkezi

Tüm üyeleri vegan! Yaşamdan Yana Derneği’nin merkezi açıldı

Hayvanlar ve doğa yararına faaliyetler yürütmek üzere kurulan Yaşamdan Yana Derneği’nin açılış etkinliği bugün 14:00’te Ankara’nın Seyranbağları semtindeki merkezinde başladı. Derneğin bütün kurucuları ve üyelerinin vegan olması dikkat çekti.

Açılış programında konuşma yapan Dernek Başkanı Nilgün Engin; iklim krizi, hayvan hakları, sürdürülebilirlik konularında derneğin yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Akşam 20:00’e kadar devam eden etkinlikte hiçbir hayvansal ürün kullanılmadan yapılan kek, kurabiye, sandviç ve börek gibi yiyecekler ikram edildi.

BAHÇELERİNİ BOSTANA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Dernek merkezinin bulunduğu binanın bahçesini yeniden düzenleyen dernek üyelerinin, bahçeyi komşuların da faydalanabileceği küçük bir bostana dönüştürmesi merak konusu oldu. 

Bahçeyi bostana dönüştürme fikrini Paris Antlaşması’na dayandırdıklarını işaret eden Dernek Başkanı Engin, bu mütevazı girişimin “Bitki Bazlı Anlaşma” çerçevesinde hayata geçirildiğini ifade etti. İklim krizine somut çözümler sunan Bitki Bazlı Anlaşma’nın desteklenmesi için çağrıda bulunan dernek temsilcileri, herkesin evinde küçük bir bostan kurabilmesine ilham olması dileğiyle küçük keselerde maydanoz tohumları dağıttı.

GÖNÜLLÜLERLE HAYVAN HAKLARI KONUŞULDU

Dernek merkezinin duvarını süsleyen posterler de açılışta merak konusu oldu. Posterlerde etik, vegan, yaşam, sürdürülebilirlik, adalet, türcülük ve birey kelimeleri ve bunların tanımına yer verildi.

Açılışta derneğin yönetim ve denetim kurulu üyeleri, gönüllüler ve pek çok davetli yer aldı.  Etkinlik süresince veganizm, hayvan hakları, sokakta yaşayan hayvanlar, iklim krizi, sürdürülebilirlik, küresel gıda krizi, orman yangınları gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Derneğin hayvan hakları, iklim krizi konularındaki çözüm önerileri, sürdürülebilirlik alanında yapacağı çalışmalar değerlendirildi. Program sırasında derneğin etkinliklerine sosyal medya hesapları üzerinden gönüllü olarak destek verilebileceğine de dikkat çekildi.

YAŞAMDAN YANA DERNEĞİ

Yaşamdan Yana Derneği hayvan hakları, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında faaliyet göstermek üzere 2021 yılında Ankara’da kuruludu. Derneğin sosyal medya hesaplarına takip etmek ve dernekte gönüllü olmak için aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

 

Üzüm fidanı ve soğan ekimi sonrası

Web: www.yasamdanyana.org                                                Instagram: www.instagram.com/yasamdan_yana_dernegi/

e-posta: iletisim@yasamdanyana.org                                  Twitter: http://www.ttwitter.com/yasamdanyanader

 

 

Son Gönderiler

Moğolistan’da ​​Bir Veganın Günlüğü

undan iki sene önce, eşimin işi vesilesiyle belirsiz süreliğine Moğolistan’a...

Sokakta Yaşayan Köpekler Nedeniyle Hayatınızı Kaybetme Riskiniz Gerçekte Ne Kadar?

Son zamanlarda Türkiye’de sokak hayvanlarına karşı tepkilerin arttığına şahit olmaktayız....

Ted Üniversitesi Vegan Festivali’ndeydik!

Animal Save Türkiye ekibi olarak, Ted Üniversitesi Vegan Festivali’nde standımızı...