Asm Türkiye Logo

“Sokaklar Hepimizin” Kedi Evleri

İstanbul'da kedi evi yapımı ve dağıtımı

Sokakta yaşayan dostlarımızı da düşünmek ve onları da soğuktan ve çeşitli hava koşullarından korumak için yeni bir girişim VegPet ve Animal Save Türkiye ekibi olarak toplam 100 adet kedi evini İstanbul ve Ankara’da dağıttık. İstanbul’da ilk olarak Kadıköy bölgesinde dağıttığımız kedi evlerini, çeşitli mekanlarla anlaşarak onların da gözetim ve desteğini talep ettik. İlk olarak 6 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz kedi evi buluşmasında Kadıköy bölgesinde Caferağa, Osmanağa ve Göztepe’deki mekanlarla iletişime geçerek sokaklara kedi evlerini bıraktık. Buluşmamızda kedi evlerini birleştirmemiz için sürdürülebilir yemek sipariş uygulaması olan Vego’nun ofisinde ve Yeldeğirmeni’nde çeşitli vegan seçenekleri olan Vintage Coffee’de buluştuk.

 

Kadıköy bölgesinde kedi evlerine mekanını açan işletmeler: Coffee Station Kadıköy, Ethique Plant Based, Evce Naturel Moda, Eye Opia Coffee, Falfool Vegan House, Kediköy Cafe, Malavita Coffee, Radyo Cafe Moda, Rulo Ezberbozan Lezzetler, Papatya Bakery ve Yumma. Bu mekanları ziyaret ederek kedi evlerinin önüne mama bırakabilir, bu evlerde kalan sokaktaki canlara selam verebilirsiniz!

 

Kedi evlerinin Türkiye’nin tamamında yaygınlaşması, olabildiğince çok kediye sıcak bir yuva sağlamak anlamına geliyor. Bu çalışmalara yıl boyunca devam edeceğiz. Siz de işletmenize, bahçenize, sokağınıza kedi evi yerleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha fazla kedi evi yapılabilmesi için maddi destek sağlayabilirsiniz. Bunlar için VegPet ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tüm canlıların özgür ve rahat yaşayabilmesi dileğiyle!

Son Gönderiler

İzmir vegan rehberi

İzmir Vegan Rehberi

İzmir'de bulunan vegan mekanlar ve adreslerine buradan ulaşabilirsiniz....
Ankara vegan rehberi

Ankara Vegan Rehberi

Ankara Vegan Rehberi...
Siyez evi

Üzerinde 140 çiftçinin emeği var: Siyez Evi’nde her vegan öğün hem sağlıklı hem lezzetli

Siyez Evi, 7 yıl önce emekli öğretmen Sevim Özsoy tarafından...