Asm Türkiye Logo
vegan piknik

YÜZDE YÜZ VEGAN LEZZETLER

Gondol Kafe’nin arkasında bulunan yeşil alanda düzenlenen piknikte 7’den 70’e herkes vegan lezzetleri tattı. Katılımcılar sadece bitkisel ürünlerin tüketildiği etkinlikte Gibi’den vegan lezzetler ve Veggy Delivers’ın hazırladığı vegan tiramisunun tadına baktı. İki vegan markanın yanı sıra piknik katılımcıları da alanda tadılmak üzere yanlarında vegan ürünler getirdi. 

ÇIKAN ATIKLAR GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN AYRILDI

Didim Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde imzalamış olduğu Plant Based Treaty  (Bitki Temelli Antlaşma) hakkında da katılımcıları bilgilendiren İzmir Animal Save grubu, gıda sistemlerinin iklim kriziyle mücadelesine destek vermek için katılımcılardan imza topladı. 

Etkinlikte çıkan atıklar, Karşıyaka Belediyesi’nin alana yerleştirdiği geri dönüşüm kutularına atıldı. Pikniğin ilerleyen saatlerinde İzmir Animal Save grubu tarafından hayvanlar yararına vegan ve sürdürülebilirlik temalı bez çantalar ve rozetlerin satıldığı küçük bir kermes de düzenlendi. 

Karşıyaka’da bir ilk: İzmirliler vegan piknikte bir araya geldi

Karşıyaka Belediyesi, Yaşamdan Yana Derneği, İzmir Animal Save iş birliği ve Vegan Society desteğiyle İzmir Atakent’te Türkiye’de yapılan en yoğun katılımlı vegan pikniklerden biri düzenlendi. 

Yaşamdan Yana Derneği’nin düzenlediği ‘Teoride ve Pratikte Vegan Yaşam’ programının ilk yüz yüze etkinliği olan vegan piknikte veganlar, vegan olmayan kişilerle bir araya geldi. Bir etik yaşam biçimi olarak veganlığı benimseyen bireyler, vegan olmayan kişilerle pratikte veganlığı nasıl sürdürdüklerini paylaştı, veganlığın felsefesinden bahsetti.

“DİĞER BELEDİYELERİ DE TEŞVİK EDECEĞİNİ UMUYORUZ”

Animal Save Türkiye İletişim Sorumlusu ve İzmir Animal Save grubu aktivistlerinden Doğa Giray Karşıya Belediyesi’nin de paydaşlardan biri olduğu vegan piknik etkinliği hakkında, “Karşıyaka Belediyesi’nin vegan aktivizm sürdüren bir oluşuma böylesine destek olmasını çok önemli buluyor ve diğer belediyeleri de teşvik edeceğini umuyoruz” dedi.  

Yaşamdan Yana Derneği’nin “Teoride ve Pratikte Vegan Yaşam” programının diğer etkinliklerini takip etmek için:

https://www.yasamdanyana.org/post/teoride-ve-pratikte-vegan-ya%C5%9Fam

Son Gönderiler

Kaliforniya’da Şirketler Sera Gazı Emisyonlarını Açıklamak Zorunda

Kaliforniya Yasama Meclisi bu hafta, büyük şirketlerin sera gazı emisyonlarını...
İstanbul'da kedi evi yapımı ve dağıtımı

“Sokaklar Hepimizin” Kedi Evleri

Sokakta yaşayan dostlarımızı da düşünmek ve onları da soğuktan ve...
PBT

İşletmeler İçin PBT ve Mutfak Uyarları

Bu iki broşürde işletmenizin PBT'ye hangi katkılarda bulunabileceğini ve mutfak...