Asm Türkiye Logo

Aliağa’da Bulunan Roma Dondurmacısı PBT Destekçisi Oldu

Aliağa’nın dondurma denince akla ilk gelen mekanlarından biri olan Roma Dondurmacısı çevre dostu bir adım atarak Plant Based Treaty destekçisi mekanlar arasına katıldı. Yıllardır lezzetli ve kaliteli dondurmalarıyla tanınan ve sevilen dondurmacı, artık menüsündeki 7 çeşit meyveli dondurmayı tamamen vegan olarak üreteceğini beyan etti.

 

Vegan dondurmaların hazırlanışında artık hayvansal ürünler kullanılmıyor ve kullanılmayacak. Çalışanların da bu konuda dikkat etmeleri gereken noktaları hatırlatan uyarı levhası üretim alanına asıldı. İşletmenin vegan dondurma çeşitleri arasında çilek, limon, karadut, vişne, portakal, şeftali ve kavun gibi lezzetler bulunuyor.

 

Roma Dondurma’nın bu dönüşümü, iklim krizinin farkında olan ve çevreye duyarlı bir işletme olarak dikkat çekmesini sağlıyor. Bitki bazlı ürünler, üretim sürecinde daha az sera gazı salınımına neden oluyor ve su kaynaklarını daha az tüketiyor. Bu da çevresel etkilerin azaltılmasına önemli bir katkı sağlıyor. Roma Dondurma, bu adımıyla iklim krizine karşı ufak da olsa bir katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

Müşteri taleplerine göre vegan dondurma çeşitlerini artırmayı planlayan dondurmacımız, vegan beslenmeyi tercih edenler ve bitki bazlı ürünleri deneyimlemek isteyenler için daha fazla seçenek sunmayı hedefliyor. Aliağa’da hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin favori dondurmacısı olan Roma Dondurma, bu hamlesiyle sadece lezzet sunmakla kalmıyor, aynı zamanda gezegenimizin geleceği için de önemli ve duyarlı bir adım atmış oluyor. Umuyoruz ki Roma Dondurma’nın bu çevre dostu girişimi, Aliağa’daki diğer işletmelere de ilham verecek. ✨🌱

Son Gönderiler

Moğolistan’da ​​Bir Veganın Günlüğü

undan iki sene önce, eşimin işi vesilesiyle belirsiz süreliğine Moğolistan’a...

Sokakta Yaşayan Köpekler Nedeniyle Hayatınızı Kaybetme Riskiniz Gerçekte Ne Kadar?

Son zamanlarda Türkiye’de sokak hayvanlarına karşı tepkilerin arttığına şahit olmaktayız....

Ted Üniversitesi Vegan Festivali’ndeydik!

Animal Save Türkiye ekibi olarak, Ted Üniversitesi Vegan Festivali’nde standımızı...