Tüm üyeleri vegan! Yaşamdan Yana Derneği’nin merkezi açıldı

Bütün kurucuları ve üyeleri vegan olan Yaşamdan Yana Derneği’nin merkez binası bugün düzenlenen bir etkinlikle açıldı. Açılışa; dernek yetkilileri, gönüllüler ve davetliler yoğun ilgi gösterdi.

Dernek Merkezi

Hayvanlar ve doğa yararına faaliyetler yürütmek üzere kurulan Yaşamdan Yana Derneği’nin açılış etkinliği bugün 14:00’te Ankara’nın Seyranbağları semtindeki merkezinde başladı. Derneğin bütün kurucuları ve üyelerinin vegan olması dikkat çekti.

Açılış programında konuşma yapan Dernek Başkanı Nilgün Engin; iklim krizi, hayvan hakları, sürdürülebilirlik konularında derneğin yaptığı ve yapmayı planladığı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Akşam 20:00’e kadar devam eden etkinlikte hiçbir hayvansal ürün kullanılmadan yapılan kek, kurabiye, sandviç ve börek gibi yiyecekler ikram edildi.

BAHÇELERİNİ BOSTANA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Dernek merkezinin bulunduğu binanın bahçesini yeniden düzenleyen dernek üyelerinin, bahçeyi komşuların da faydalanabileceği küçük bir bostana dönüştürmesi merak konusu oldu. Bahçeyi bostana dönüştürme fikrini Paris Antlaşması’na dayandırdıklarını işaret eden Dernek Başkanı Engin, bu mütevazı girişimin “Bitki Bazlı Anlaşma” çerçevesinde hayata geçirildiğini ifade etti. İklim krizine somut çözümler sunan Bitki Bazlı Anlaşma’nın desteklenmesi için çağrıda bulunan dernek temsilcileri, herkesin evinde küçük bir bostan kurabilmesine ilham olması dileğiyle küçük keselerde maydanoz tohumları dağıttı.

Üzüm fidanı ve soğan ekimi sonrası

GÖNÜLLÜLERLE HAYVAN HAKLARI KONUŞULDU

Dernek merkezinin duvarını süsleyen posterler de açılışta merak konusu oldu. Posterlerde etik, vegan, yaşam, sürdürülebilirlik, adalet, türcülük ve birey kelimeleri ve bunların tanımına yer verildi.

Açılışta derneğin yönetim ve denetim kurulu üyeleri, gönüllüler ve pek çok davetli yer aldı.  Etkinlik süresince veganizm, hayvan hakları, sokakta yaşayan hayvanlar, iklim krizi, sürdürülebilirlik, küresel gıda krizi, orman yangınları gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Derneğin hayvan hakları, iklim krizi konularındaki çözüm önerileri, sürdürülebilirlik alanında yapacağı çalışmalar değerlendirildi. Program sırasında derneğin etkinliklerine sosyal medya hesapları üzerinden gönüllü olarak destek verilebileceğine de dikkat çekildi.

YAŞAMDAN YANA DERNEĞİ

Yaşamdan Yana Derneği hayvan hakları, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konularında faaliyet göstermek üzere 2021 yılında Ankara’da kuruludu. Derneğin sosyal medya hesaplarına takip etmek ve dernekte gönüllü olmak için aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

Web: www.yasamdanyana.org

e-posta: iletisim@yasamdanyana.org

Instagram: www.instagram.com/yasamdan_yana_dernegi/

Twitter: http://www.ttwitter.com/yasamdanyanader

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: